03-6954218 | 03-6954219

למתעניין בבנייה החופשית

דבר הנשיא הגדול

הבנייה החופשית, שנוסדה באנגליה במאה השמונה-עשר מבוססת באופן סימלי, על בניית בית המקדש בירושלים על ידי המלך שלמה. בעולם ובארץ קיימים ארגונים רבים כגון בני ברית, רוטרי, ליונס ועוד רבים. כולם מכובדים מאוד וכולם עוסקים במתן תרומות לקהילה. אז מה מבדיל אותנו מהאחרים? ראשית אנו ארגון שאינו מיסיונרי, כלומר הבונים החופשים "לא מגייסים" חברים. מי שמעוניין להצטרף אלינו, חייב להיות נקי מכל רבב ושמו הטוב הולך לפניו. רק לאחר בדיקה מעמיקה והיכרות עם המועמד ומשפחתו, האחים מהלשכה אליה המועמד מבקש להתקבל, מחליטים אם הוא מתאים ללשכה עצמה ולמסדר וכן אם המסדר מתאים לו. שנית, להיות בונה חופשי דורש השתלמות מתמדת בדרך החיים שלנו המבוסס על עקרונות מוסריים נעלים כגון חופש, שוויון, אחווה ושמירה על זכויות האדם. השתלמות זו מתבצעת בלשכות על ידי טקסים הכוללים אלגוריות והתמקדות בסימבולים שונים, על פי מסורת של מאות שנים. למרות "שההצגות" מבוססות על הגדת בניית בית האל בירושלים, הבנייה החופשית אינה דת.

הלשכות

בלשכותינו יושבים זה לצד זה אחים נוצרים, אחים מוסלמים וגם אחים יהודים, העובדים יחד למען האנושות.

תחת חסותה של הלשכה הגדולה למדינת ישראל קיימות 56 לשכות הפועלות ברחבי הארץ. מנהריה בצפון ועד אילת בדרום, דרך הגליל, המרכז והנגב. הדבר המייחד את מסדר הבונים החופשים בארץ, הוא הגשמת עיקרון הבנייה החופשית לשוויון וקיום בצוותא בשלום ובאחווה אמיתית של אחים, בני דתות ולאומים שונים, המקבל ביטוי בסמל הלשכה הגדולה. בהיות ישראל מדינה הקולטת עליה, קיימות בה לשכות המתנהלות בשפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, צרפתית, פורטוגזית, ספרדית, רומנית, טורקית ורוסית. המרכז הארצי של הבניה החופשית במדינת ישראל ממוקם ברח’ בן גוריון 11 קומה 5 בניין ויטה A בבני ברק, שם בנוסף לפעילות הלשכות השונות ניתן למצוא גם את המוזיאון והספריה של המסדר, העשירים בספרים ומוצגים של הבניה החופשית.

אנו לא עמותה נתמכת

האפשרות היחידה לפעול היא במימון ובביצוע של האחים בלשכה.

אנו לא עוסקים "בקונספירציות" ואנו דורשים מהאחים לציית לחוקי המדינה בהם הם חיים. מסדר הבונים החופשים קיים בכל המדינות הדמוקרטיות, והלשכה הגדולה למדינת ישראל מקיימת קשרים הדוקים עם 175 לשכות גדולות ברחבי העולם כולו. על מנת להעריך את פעילות הבניה החופשית ניתן להתבונן ברשימת אחים מפורסמים ומה היה תוצר פעילותם. בין הבונים המפורסמים בהיסטוריה נוכל למצוא 14 מהנשיאים של ארצות הברית, ראשי מדינות כגון ווינסטון צ'רציל ובנג'מין פרנקלין, לוחמי חופש כגון דוד קרוקט, לפאייט, פנשו ווילה וסימון בוליבר. יש לציין כי גם הוגי רעיון המהפכה הצרפתית היו ברובם בונים חופשים וביניהם דנטון, רובספייר, וולטייר ועוד רבים. בין הבונים תוכלו למצוא גם מלכים (אנגליה) סופרים (קיפלינג) מוזיקאים (מוצרט) וגם אמנים רבים (ג'ון ויין, אוליבר הרדי, קלרק גייבל) ועוד אנשי במה מוכרים רבים. הבונים החופשים אחראים לחיקוקם של חוקים רבים למען האנושות במדינות רבות ביניהם: חוק לימוד בי"ס יסודי חינם וחובה, הגבלת שעות העבודה של נשים וילדים, הפרדה בין דת ומדינה, הפיכת אמצעי מניעה לחוקיים, זכות בחירה מגיל 18, ביטול עונש מוות מסיבות פוליטיות וביטול העבדות. תרומתם של הבונים החופשים כמעט זהה בכל העולם. אך המשותף לכל פעילות זו, שהיא תמיד ניתנת בסתר. בין הפעילויות שעסקה בהם הבניה החופשית בישראל נוכל למצוא: הענקת מלגות לימודים החל מבתי ספר עממיים דרך תיכונים ועד לאוניברסיטה. תרומות לארגוני צדקה רבים כגון: "אל סם", בתי חולים, הוספיסים, בתי אבות. תרומות לסלי מזון לנזקקים, לטיפולים רפואיים בארץ ובחו"ל, רכישת ספרים ותיקים לתלמידים נזקקים, מכשירי שמיעה, טיולים מודרכים לעיוורים, שיעורים פרטיים לתלמידים נזקקים, ייעוץ משפטי וייעוץ רפואי חינם.

האם אני מתאים?

להגשת בקשת הצטרפות וקורות חיים, אנא הורד את הטופס או צור קשר בטלפון: 03-6964155

להפוך מאנשים טובים, לטובים יותר.